Lehed

laupäev, 6. detsember 2014

Oktoober-November 2014

Maarja-Liis Ilus ja Hando Nahkur andsid kontserdi LA Eesti majas:
fannipildid:
 Samal nadalal oli Metsatoll oma tuuriga LAs:
Tookaaslane adopteeris koera (pitbull), kaisme temaga brunchil:











Taaskord Halloweeni aeg. Beverly Hillsis on keegi suur Halloweeni fann:

West Hollywoodis on igal aastal Halloweeni paraad/karneval, kus pannakse paljud tanavad autodele kinni ja massid jalutavad oma kostyymides ringi. Vaidetavalt maailma suurim Halloweeni yritus, kus on ca 500 tuhat inimest. Me kaisime ka seal tookaaslastega. Plaanisime ka kostyymid osta ja massi sisse sulanduda. Halloween oli reedel. Me laksime peale tood kostyymipoodi, valisime kostyyme tund aega, aga kuna koik olid enam vahem ara ostetud ja koik, mis alles olid, nagid vaga rovedad ja odavad valja ning ei olnud oma hinda vaart, siis valisime valja vaid noiamytsid ja prillid, et mingigi aksessuaar oleks. Suundusime jarjekorra poole......aga siis kui me nagime et see on 100 km pikkune, viskasime aksessuaarid riiulie tagasi ja otsustasime koduste vahenditega hakkama saada. Ehk et ei midagi erilist. Aga karneval ise oli vaga voimas. Vaga palju kostyymides inimesi ja tundus ka, et vaga palju vaeva oldi nahtud. Vaga palju pilte ma ei teinud ja ka need, mis tegin, ei ole vaga kvaliteetsed. Aga siin siis moned neist:





 Kolimispaev - kolmas kodu. Kolisin nyyd vaiksemasse ja ilusamasse korterisse samas majas, korrus ylespoole (viimane pilt vanas korteris):
Yhel ohtul kaisime Eesti-Gruusia filmi "Tangerines" (Mandariinid) vaatamas. Vaga hea film oli, peale filmi saime ka produtsentidega katt suruda.
 Kuna yks mu klientidest on filmistuudio, kutsuti meid Hunger Games'i viimase osa (Mockingjay) screeningule. Screening on filmi naitamine vaiksele filmi valmimisega seotud grupile enne selle esilinastumist kinodes. Audiitorid said ka kutse. Ma olin vaga onnelik, sest olen suur Hunger Games'i fann. Ainuke malestus pildi kujul on see suveniir, mis seal jagati (koik telefonid korjati kaest ara):
 Yks huvitav asi veel siin LAs (voi yldse Ameerikas) - louna ajal, kui pikaks lounaks aega ei ole, kaime foodtruckides (toidukaubikud) syya ostmas. Yllataval kombel leidub seal vaga maitsvaid ja normaalseid lounasooke. Minu yhe kliendi maja taga vaikse tanava peal on igal lounal umbes 15 kaubikut rivis, iga kaubik on siis omamoodi toiduga - mehhiko, india, salatid, burgerid, orgaaniline, sushi jne.
 Joulud hakkavad lahenema. Panin tahele, et lisaks jouluasjadele on ka vaiksed letid Hannukah' asjadega:


pühapäev, 26. oktoober 2014

Mis siis uut?

Brunch on paris populaarne siin (Eestis ei olnud mu meelest?). Aegajalt kaime nadalavahetustel soprade-tookaslastega brunch'il. Siin oleme Venice Beachi restoranis:

 Venice Beach
Ykskord kaisime Venice beachil rattaga soitmas. Siin on paris pikk jalgrattatee mere aares - rentisime moneks tunniks rattad ja soitsime mooda ranna aart. Monus oli. Siit on parit ka suveniirid, mis ma Eestisse toin.

Palm Springs

Yhel nadalavahetusel kaisime Ukuga Palm Springsis, mis jaab LAst ca 2h autosoidu kaugusele ida suunas. See on kuurortlinn korbes, kus kaiakse puhkamas erinevates hotellikompleksides ja spades. Temperatuurid on seal keskimiselt korgemad kui LAs - kui me kaisime, oli linnas yle 40C ja yleval magedes natuke jahedam. Me soitsime kaabeltrammiga yles makke, mis oli ca 3km linnast korgemal. Haikisime natuke. Tramm oli umbes selline:

Vaade trammist yles makke:

Vaade ylevalt:
Kaime Mehhiko restoranis. Mehhiko toit on siin vaga populaarne oma margaritade, salsade, tacode ja muude maitsvate roogadega:

 Korean BBQ -
Yhel ohtul kaisime tookaaslastega Korea barbecue restoranis. Systeem oli jargmine - maksad kindla summa ja siis sood palju jaksad. Tellid erinevaid lihasid, mis tuuakse toorelt lauda ja siis pead ise need valmis grillima vaikeste grillide peal, mis laual on. Meenutas vaga hotpot'i, mida Hiinas soime, aga vahemalt vahetati siin grillirest ara peale yhe liha grillimist.
 Siin on vist seaposk ja mingid soolikad. Ma nii ekstreemseks ei lainud ja neid ei maitsenudki isegi. Jain normaalse liha juurde:
 1 aasta USAs
12. septembril sai tais minu esimene aasta USAs. Kaisime tookaaslasetag seda valjas tahistamas:
 Eesti sook -
Eesti majas toimuvad ikka aeg-ajalt Eesti Koogi yritused, kus pakutakse eesti toitu. Vaga monus:


 Surf -
Kaisin esimest korda elus surfamas - ostisme 2-tunnise surfitunni koos varustuse ja treeneriga. See pole yldse nii lihtne kui vaadates tundub. Plaanisin kyll kindlasti uuesti minna, aga vesi on vist juba kylmaks lainud. Loodetavasti jargmisel suvel uuesti:



pühapäev, 17. august 2014

Eesti EY California trip.
Juulis kaisime pikalt planeeritud California ringreisil koos eesti tookaaslastega.
Esimesed paevad veetsime LA vaatamisvaarsustega tutvudes, randades monuledes ja shopates.
Santa Monica rannas monulemine abruusi ja mangoga:

Paar paeva veetsime meile juba tuttavas San Franciscos. Seekord oli seal palju kylmem, kui eelmine kord (Novembris!) - pidi koige soojemad kaasavoetud riided selga ajama, milleks me muidugi vaga ettevalmistunud ei olnud.
Kaisime seekord ka Golden Gate silla teisel pool, kust avanes isegi parem vaade sillale:

 Soit yle silla:
Teel San Franciscosse nagime arvatavasti yle katuse rullunud veokit, kus oli paris palju soiduautosid peal. Kallis onnetus!
Magistel San Francisco tanavatel tegime suusahyppeid:
 Kaisime TwinPeaks'il (yks linna korgematest kohtadest) udust linna vaatamas (tegelikult vist nii udune ei olnud, tundub, et pildistaja napud on natuke udu juurde tekitanud):
 Seekord kaisime Alcatrazi tuuril:



Kylastasime Napa ja Sonoma veinimoisasid, mis asuvad San Franciscost natuke pohjapool. Sonomas leidsime veinimoisa, kus sai tasuta 5 erinevat veini proovida, Napas koosnes kylastus nii veini degusteerimisest kui ka tuurist veinimoisas.
Jacuzzi Vineyard Sonomas:
Robert Mondavi Winery Napas:



Edasi soitsime Mountan View'sse, mis asub San Franciscost natuke lounapool ja kus asub Google peakontor. Kuna mul on Google's k2pp sees (loe: sobranna tootab seal), saime tasuta tuuri Googleplexis:


Jargmised kaks paeva veetsime Yosemite rahvuspargis, mis jaab San Franciscost 4h autosoidu kaugusele ida suunas. Pargi pindala on yle 3000 ruutkilomeetri ning seda kylastab igal aastal yle 3.7 miljoni inimese.
Pargis votsime ette yhe tosise haikimise Nevada Fallsi otsa. Saime kaidud ca 4 tunniga ning poletasime rohkem kui 1900 kalorit. Moned pildid meie teekonnast:


 Pargis on vaga palju julgeid oravaid, kes on vist harjunud inimestelt syya saama.Mul onnestus katsuda paris mitme orava nina ja saba:


 Vaade Glacier Point'ist Yosemite pargi osale:
Yosemite pargis on ka hiidsekvoiad (Mariposa Grove's), mis on maailma suurimad puud.
Siin on yks sekvoia pikali:



Tagasi viis meid tee mooda juba tuttavat Pacific Coast Highway'd, mille labisime yhe paevaga, et ohtuks Cosa Mesa's (LA'st natuke lounapoole) toimuvale Offspringi kontsertile jouda.
Hyppasime kiirelt labi monest tee aarde jaavast rannast:


Big Sur'is vaatasime hylgeid:
Reis loppes LAs ringi soites ja minu juures basseinipeoga